Vasario  11 d. vyko pirmasis ilgalaikės kvalifikacijos tobulinimo  programos „Skaitymas ir XXI  amžiaus vaikas“ modulis „Mažieji skaitymo ambasadoriai“. Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos 2-4 klasių  mokiniai  – skaitymo ambasadoriai ir jų mokytojai dalyvavo nuotoliniame susitikime-diskusijoje su 2017 m. geriausios vaikų knygos „Laimė yra lapė“ autore Evelina Daciūte.

Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenanti rašytoja pasakojo vaikams apie knygos idėją, kodėl iliustracijose esantis ir spalvas keičiantis dramblys taip nė karto ir nepaminėtas knygoje, kodėl lapė, kodėl tiek paslapčių, kurias visas galima rasti…

Kita diskusijos dalis – vaikų klausimai rašytojai. Nei pati rašytoja, nei programos rengėjos, Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos mokytojos Olia Samėnienė ir Nijolė Jurevičiūtė, nei mokytojos, dalyvavusios susitikime, nesitikėjo tokios klausimų gausos. Vaikai teiravosi įvairiausių dalykų. Jiems rūpėjo, kiek laiko trunka parašyti knygą, ar skaito rašytojos vaikai jos knygas, ar nepritrūkta minčių ir idėjų, iš kur jų semiasi ir daug daug kitų dalykų norėjo sužinoti mažieji skaitymo ambasadoriai. Rašytoja kantriai ir išsamiai atsakinėjo į visus klausimus.

Į vieną iš paskutiniųjų klausimų, ką reikia daryti, kad taptum rašytoja,  Evelina Daciūtė atsakė, kad nieko ypatingo, tiesiog reikia labai labai daug skaityti. Vaikams šis  atsakymas padarė didelį įspūdį.

Visi susitikime dalyvavę pradinukai prižadėjo, kad skaitys patys ir dar draugus paragins. 

Baigiantis susitikimui, rašytoja pasiūlė atlikti užduotį, kad ji turėtų grįžtamąjį ryšį apie susitikimo dalyvius. Rašytoja pasiūlė nupiešti savo „Kažkuriuką“, kuris gyvena „Kažkuriame“ mieste ir sugalvoti jo istoriją.

Kas žino, gal kuris nors „Kažkuriukas“ su Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos pradinuko sugalvota istorija, pateks į kitą Evelinos Daciūtės knygą. Kitas ilgalaikės programos modulis vyks jau vasario 23 d. Jo metu bus pristatyti skirtingi, bet vienijantys požiūriai į skaitymą ir XXI amžiaus vaiką.

Meniu