2021 m. vasario 25 dieną vyko trečioji Aukštaitijos regiono mokinių etninės kultūros olimpiada. Pandemija ir karantinas pakeitė daugelį sferų, ne išimtis ir olimpiadų organizavimas. Todėl šiais metais regioninė olimpiada vyko nuotoliniu būdu. Olimpiados vertinimo komisiją sudarė: pirmininkė Zita Mackevičienė (Utenos r. sav.), narė sekretorė dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė (Švenčionių sav.) ir nariai: Aušra Butkauskienė (Biržų sav.), Alma Pustovaitienė (Kupiškio sav.), Ala Beliajeva (Radviliškio sav.), Daiva Adamkavičienė (Pasvalio sav.), Audronė Pajarskienė (Anykščių sav.).

Regioninėje olimpiadoje iš viso dalyvavo 33 mokiniai iš 21 mokyklos. Savo žinias ir etninės kultūros įgūdžius panoro išmėginti net 16 mokinių 5–8 kl. ir 17 mokinių 9–12 kl. amžiaus grupėje. Pirmąją testo užduotį dalyviai atliko tiesiogiai per MOODLE programą, o antrąją praktinę, parengtą iš anksto, siuntė komisijos nariams.

Rokiškio rajonui atstovavo Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos mokinės Livija Jegorovaitė (9-12 klasių grupė) ir Justina Keliuotytė (5-8 klasių grupė, mokytoja Laima Bieliūnienė), Obelių gimnazijos mokinė Rūta Kolosovaitė (9-12 klasių grupė, mokytojos Jolanta Kareniauskienė ir Gita Kolosovienė).

Susumavus abiejų olimpiados užduočių (testo ir etnokultūrinės raiškos) rezultatus, paaiškėjo, kad 5-8 klasių grupėje III vietą iškovojo Justina Keliuotytė, o 9-12 klasių grupėje III vieta skirta Rūtai Kolosovaitei. Livija Jegorovaitė prizininke netapo, bet komisijos narius sužavėjo  aukštaitiškomis sutartinėmis. Dėkojame  mokinėms ir mokytojoms už nuoširdų darbą, dalyvavimą ir puikius rezultatus.

Meniu